Mansory P900 EWB Gold Edition и Mansory Grande Entrée 4×4²

Пристигнува уште еден Mercedes-AMG G63 во Mansory издание, поточно P900 EWB Gold Edition со 900 КС, со продолжено меѓуоскино растојание (+ 20 cm) и златна боја…

Пакетот Mansory, како и обично, вклучува aero body kit (нов преден браник со интегрирани LED светла, браници, странични прегради, хауба од јаглеродни влакна, заден спојлер на покривот, заден дифузер), комплет нови тркала (овде во боја на возилото), нов издувен систем, префинет ентериер (кожа, Mansory волан, педали, елементи од јаглеродни влакна), како и пакет за засилување на моторот.

4.0-литарскиот V8 мотор што сега ги има сите 900 КС и 1200 Nm вртежен момент, така што забрзувањето до 100 km/h трае 3,3 секунди, додека максималната брзина е ограничена на 250 km/h.

Возилото на сликите е уникатно, а цената не е спомената во кратката вест.

Постои и верзија Mansory Grande Entrée 4×4², ограничена на само 10 примери.

Помеѓу промените се поагресивен аеро-кит, Mansory резервно тркало, таканаречена задна врата за самоубиство, дополнителни светла на покривот, комплет црни тркала, нов издувен систем, префинет ентериер (кожа, алкантара, педали, елементи од јаглеродни влакна, безбедносни појаси Mansory), како и појак V8 мотор.

4,0-литарскиот твин-турбо V8 мотор развива 630 kW/850 КС и 1000 Nm вртежен момент, па забрзувањето од 0 до 100 km/h трае само 3,5 секунди.

Цената не е објавена ниту во овој случај.

НАЈНОВИ