Mercedes-AMG SL 63 Manufaktur Golden Coast

Одделот Manufaktur на Mercedes лансираше нова ограничена серија на модели Mercedes-AMG SL 63…

Mercedes-AMG SL 63 Manufaktur Golden Coast е најновата „изложба“ – продукт примерок, на четири тркала дизајнирана да ги промовира услугите и можностите на Manufaktur.

Производството на Mercedes-AMG SL 63 Manufaktur Golden Coast е ограничено на само 100 единици, со SL 63 како основа.

Автомобилот доаѓа во Kalahari Gold Magno боја, со мат црни тркала во големина од 21 инчи, AMG Performance седишта со Nappa кожа и златни шевови, волан со рамно дно и патосници со кожна рабови. На конзолата под информативно забавниот екран има и плоча „Manufaktur, Golden Coast“.

Mercedes-AMG SL 63 Manufaktur Golden Coast е опремен со 4,0-литарски би-турбо V8 мотор со моќ од 585 КС, а од 0 до 100 km/h забрзува за 3,6 секунди.

НАЈНОВИ