Škoda Scala ќе ве освои за 60 секунди

Динамичен, практичен и полн со модерна технологија…

Надградената Škoda Scala има со што да се пофали – погледнете.  Škoda Scala е класичен компактен hatchback кој изгледа привлечно и динамично во исто време, а има многу практични додатоци и модерна опрема. Подобрената верзија на моделот има неколку мали промени во дизајнот кои му даваат на автомобилот динамичен изглед.

LED лентите за дневните светла сега се поделени на два дела, создавајќи посебен светлосен потпис за автомобилот. Сепак, покрај промените во дизајнот, има и технички новитети. Scala сега може да биде опремена со LED Matrix фарови.

Техничките иновации продолжуваат во пространата внатрешност, која нуди многу простор за патниците и нивниот багаж: капацитетот на багажникот е 467 литри. Возачот ги има на располагање сите потребни податоци на виртуелниот кокпит, кој стандардно доаѓа во надградената верзија. Други технички додатоци вклучуваат поврзување со паметен телефон и безжична „футрола“ за полнење телефон со функција за ладење.

Škoda Scala е достапна со низа TSI мотори со моќност до 110 kW/150 КС. Можете да изберете помеѓу рачен и автоматски менувач.

НАЈНОВИ