Featured

Suzuki Jimny Camper

Скромните димензии на Suzuki Jimny го прават идеален градски SUV, управлив, допадлив и способен… Сепак, постои верзија со 5 врати која е околу шеесет сантиметри подолга од верзијата со 3 врати, но сепак не надминува четири метри. Малиот Jimny сепак ...

Големото враќање на Саемот за автомобили во Париз

Германските производители на автомобили ќе се вратат на автосалонот во Париз. Своето учество на настанот, кој ќе се одржи од 14 до 20 октомври, најавија брендовите на Volkswagen Group VW, Audi и Škoda, пишува Automotive News Europe. Групацијата BMW ...

Pagani сè уште е отворен за електричен хипер автомобил

Директорот за маркетинг на Pagani и син на Хорацио Пагани (Horacio Pagani), Кристофер Пагани (Christopher Pagani), вели дека брендот продолжува да работи на електричен модел, и покрај тоа што претходно го паузираше развојот на автомобилот… Минатата ...

Спортски и луксузни: новите, врвни модели на Panamera

Panamera Turbo S E-Hybrid и Panamera GTS: динамичен врв… -       Panamera Turbo S E-Hybrid: со 1.000 Nm вртежен момент -     Најбрата лимузина од врвна класа на патеката Nürburgring Nordschleife -       Plug-in хибрид со 575 kW (782 КС) и сеоп...

Путин ја возел новата Lada Aura

Рускиот претседател Владимир Путин ја тестираше новата  Lada Aura и при тоа даде свое видување за моделот, нарекувајќи го добар автомобил… Путин пристигна на отворањето на обиколницата околу Твер на автопатот М-11 Нева возејќи црна лимузина „Lada Au...

Mansory претставува уште еден модифициран Mercedes-AMG G63, а тоа е црн Mansory Mercedes-AMG G 63 4×4² со таканаречен пар на самоубиствени задни врати... Исто така, неговиот 4.0-литарски V8 twin-турбо мотор сега има ,моќност од  850 КС и 1.000 Nm ма...

Во Европа пристигнува и Nissan Ariya Nismo

Nismo, брендот на Nissan синоним за спортско, се враќа во Европа подоцна оваа година, што се совпаѓа со 40-годишнината од постоењето.... Клиентите наскоро ќе можат да го купат стилскиот и спортски Ariya Nismo, првиот целосно електричен модел на Nism...

Гласовната помош на Skoda Laura сега е подобрена со можностите за ChatGPT

* Гласовната помош на Skoda Laura го вклучува ChatGPT како динамичен нов извор на информации * Напредните функционалности го подобруваат секојдневниот живот на возачите на Škoda, обезбедувајќи насочени информации во бројни ситуации * Стратешката ин...

Надградени Toyota GR86 & GR86 RZ Green Ridge Green Limited

Toyota подготви суптилно освежено купе GR86 за јапонскиот пазар и за моделската 2025 година, со јасен фокус на она што навистина е важно за ентузијастите - управувањето... Јапонската компанија тврди дека го искористила искуството стекнато на тркачка...

BYD Seal 06 DM-i PHEV има домет од 2.100 km

Економичната plug-in хибридна лимузина со неверојатна автономија од 2.100 km има симболична цена од 16.500 долари со почетната и 19.240 долари со најбогатиот пакет опрема на кинескиот пазар... Овој модел моментално е достапен само во Кина. Кинескиот...
НАЈНОВО