Category: Претставуваме

Новата Toyota Hilux се подготвува за премиера во друштво на Фернандо Алонсо

Шпанскиот возач ја тестираше новата, деветта генерација на популарен pick-up модел за време на подготовките за релито Дакар … Потполно новата Toyota Hilux ќе има нов 2,8-литарски мотор и рафинирана геометрија на суспензијата. Поранешниот возач на Формула 1, Шпанецот Фернандо Алонсо, исто така, учествува во спроведување на деталните тестови/ Се разбира и тој сигурно ќе […]

Cross sedan Citroen C3L пандан на Dacia Logan

Citroen заслужува третман на пионер во развојот на кинескиот пазар бидејќи почнал со испораки на склопени автомобили во 1984 година, а со локално производство започна во 1992 година.. Врв на продажните на резултатите во Кина, компанијата бележи во 2014 година, кога 320 илјади автомобили Citroen биле испорачани. Сепак, за време на претходните лета, компанијата ја […]

Novi BMW Serije 4 Coupe стаса предвреме !

Само како потсетување, BMW го претстави Concept 4 на Саемот за автомобили во Франкфурт во септември минатата 2019 година, најавувајќи комплетно нова генерација на Serije 4 Coupe coupe  (интерна ознака G22)…. Новиот Seriеѕ 4 Coupe има своја официјална промоција денес, но неколку фабрички слики веќе претходно излегоа во јавност. Како и Concept 4 и продукциската […]

Пристигнува Fiat Tipo Cross

Семејството Fiat Tipo, ќе има и нови верзии, вклучувајќи го и про-теренскиот Tipo Cross… Веќе видовме шпионски слики од рестартираниот тип со дополнителни штитници на телото, потврдувајќи дека Fiat подготвува верзија на Tipо од тековната генерација со повисоко поставена позиција за возење,  која ќе одговoри на модели како Ford Focus Active и Kia XCeed.    […]

Citroen C1 JCC+ манекенски шарм на „шевронот” во мини пакување

Citroen, во соработка со францускиот дизајнер Жан-Шарл де Кастелбајац (Jean-Charles de Castelbajac), подготви уште еден посебен модел од својата палета Станува збор за најмалиот, градски модел С1, тука во специјалното издание JCC +. За почеток, понудени се пет надворешни бои (Lipizzan White, Gallium Grey, Carlinite Grey, Caldera Black и Scarlet Red), сите комбинирани со контрастен […]

Најавен новиот Nissan Qashqai

Nissan значително го поднови сегашниот Qashqai во 2017 година, додека новата, трета генерација на овој многу успешен crossover ќе ја види светлината на денот подоцна оваа година…. На крајот на краиштата, ова го потврдиja претходно и порано од самата компанија.    Наследник се очекува во септември, а неговиот изглед треба да биде инспириран од концептот […]

Ford Puma ST-Line Vignale и Puma sa 1,5 литарски дизел мотор

Puma – новиот crossover на Ford сега се појави и во новата верзија – ST-Line Vignale… Puma ST-Line Vignale доаѓа со сатен алуминиумска горна решетка на маскаата, ebony долна решетка, заден браник во бои на возилото, поголем спојлер на задниот крај на покривот, LED предни светла, Ford KeyFree систем, B&O аудио систем, седишта од Windsor […]

Нов голем Citroen пристигнува во 2021

Претходно, од Citroen пристигнаа вести дека ќе лансира нов голем модел на пазарот, а сега најновите информации велат дека тоа треба да се случи во втората половина на следната година… Значи, очекуваме автомобил чиј ентериер во голема мерка ќе биде инспириран од концептот Cxperience што беше претставен во 2016 година на Саемот за автомобили во […]

Стартува продажбата на електричниот Volvo XC40 Recharge

Volvo во Велика Британија отвори книга со нарачки за својот електричен теренец, што се продава во пакетот на опрема R-Design и тоа по цена од 53.155 британски фунти (околу 59,000 вра)… Сепак, купувачите ќе мора да бидат трпеливи бидејќи првите возила нема да бидат испорачани се до почетокот на идната 2021 година. Volvo XC40 Recharge […]

Снимен Land Rover Defender со V8 мотор

Тековната понуда на мотори кај новиот Defender се заснова на четири цилиндерски и шест -цилиндерски опции за бензински и дизел агрегати … Но, судејќи според фотографиите од прототипот на тестот што ги откриваат четирите краеви на системот за издувни гасови, „Land Rover“ со полна пареа го тестира Defender напојува со домашниот 5.0-литарски V8 мотор, поддржан […]