Category: Претставуваме

Renault Twingo le coq sportif- лимитирана едиција

Само ден по официјалното објавување на верзијата за 2019 година на новата генерација на Twingo, од Renault ја  пласираа веста и за првата лимитирана серија на Лилипутанецот Развиена во соработка со фирмата производител на спортски производи le coq sportif и го демонстрира најдоброто од францускиот дизајн што двете компании можат да го понудат. Стилски ексклузивното Twingo […]

Новиот Opel Vivaro вгодина и како електричен

При  обајвувањето на првите детали за новата генерација на Vivaro, од Opel најавија дека во текот на идната 2020 година моделот ќе се нуди и во целосно електрична верзија Од Opel најавија дека при појавата на пазарот во февруари, новиот Vivaro ќе им понуди на корисниците одлична флексибилност и модуларност, а ќе се нуди во […]

Mazda3 како „мек хибрид“ Skyactiv-G 2.0

Префинетиот бензинец со моќ од 122 KS реално ќе троши шест литри на 100 km и ќе претставува силна алтернатива на дизел агрегатите, a со севкупната прво класна изведба новиот компактен адут од Хирошима станува силна конкуренција на најавениот Volkswagen Golf VIII Полека наближува денот на промоција на новата генерација на Mazdа3, новиот првенец во […]

Освежениот Ford Ranger донесува многу бонуси!

Најпродаваниот pick-up на Стариот континент сега станува технолошки уште по напреден и по атрактивен за потенцијалните купувачи … Дотераниот Ford Ranger ќе понуди повеќе енергија, поголема ефикасност, подобрена прецизност и понапредни технологии за помош на возачите ширум Стариот континент. Сета своја раскош ќе им ја понуди на потенцијалните клиенти од средината на тековната 2019-та година. […]

Renault Twingo III по „face lifting“ третманот- поатрактивен и поефикасен

На претстојниот салон за автомобили што ќе се одржи од седми до 17 март  годинава најмалиот Французин доаѓа освежен со повеќе опреме и гаџети и со поштедлив и по набиен бензински мотор SCe 75 и турбо бензинец TCe 95, достапни и со шест степен автоматски менувач со двојна спојка -EDC Во својата шеста година како […]

Подновен Ford Mondeo претставен на салонот за автомобили во Брисел

Најсоодветниот збор со кој би можело да се опише ре- стилизацијата е „суптилно“ направена во стилот на дополнително „брусење“ на скапоцен камен! На предниот крај на автомобилот е преобликуван браник, кои сега има пониско позиционирани вшмукувачи на воздух и светла за магла, a на тој начин целата предница на обновеното Mondeо добила по спортски израз. […]

Кинезите повторно пријатно изненадија – Geely со нов спортски SUV

Автомобилскиот гигант од Кина,  Geely, сопственик на брендовите Lotus, Protin и Volvo, повторно пријатно изненади, овој пат објавувајќи ги првите фотографии од својот нов SUV купе кој ќе биде лансиран тековната 2019 година Новиот SUV на Geely е третиот нов предлог кој брендот го планира годинава, а заедно со останатите два целосно нови модели, ќе влезе […]

FIAT го обновува Tipo за 2019 година

Од FIAT ги објавија првите детали за новата верзија на хит моделот Tipo кој е достапен во три главни варијанти на каросерија со 4 и 5 врати, како и комби, а истите ќе имаат четири нивоа на опрема- Street, Mirror, S-Design и Sport, кој е изведен од Ѕ -Design Италијанците ја започнаа годината со значајна […]

Баварците ја претставија освежената BMW Series 7!

Производителот на премиум автомобили од Минхен ја претстави освежената изведба на својот луксузен крстосувачки брод кој плени внимание со напливот на напредни технологии … Од BMW, деновиве, на светот му ја презентираа дотераната изведба на серијата „7“. Најлуксузниот, премиерски модел од нивната понуда е дочекан со многу скептицизам и сомнежи, најмногу кај приврзаниците на брендот и […]

Во чест на 100 годишнината на брендот, Citroen со посебна колекција Origins!

За својата 100 годишнина Citroen лансира издание collector exclusive, сочинето од неколку модели на неговата гама Тоа се моделите: C1, C3, SUV C3 Aircross, новиот C4 Cactus, C-Elysée и C4/Grand C4 SpaceTourer. Верзии што ќе бидат понудени на пазарот во првите шест месеци од тековната 2019-та година, оддавајќи почести на 100 години  на креативност и […]