Fiat 500e инспириран од убавината и Fiat 500e инспириран од музиката

Fiat во Северна Америка претстави две нови изданија на електричниот детски 500e…

Најновите понуди, изданијата Инспирирани од убавината и Инспирирани од музиката (Fiat 500e Inspired by Beauty & Fiat 500e Inspired by Music), додаваат уникатен стил и карактеристики на стандардниот Fiat 500e.

Изданието Inspired by Beauty се одликува со ексклузивна Rose Gold боја и еко-кожа во внатрешноста, додека варијантата Inspired by Music се одликува со Tuxedo Black боја и JBL аудио систем со 7 звучници развиен со Андреа Бочели, нудејќи аудио искуство со виртуелна реалност со поставки како што се како лична музичка соба и арена на отворено.

Двете изданија се опремени со LED светла и 17-инчни алуминиумски тркала, 7-инчен дигитален инструмент табла и 10,25-инчен Uconnect 5 инфозабавен систем со Android Auto и Apple CarPlay.

Досегот е 149 милји (240 km) со батерија од 42 kWh и мотор од 119 коњски сили. Дополнително, тие го имаат новиот ADAS систем на Fiat од ниво 2 за подобрена помош при возење.

Со цена од 36.000 долари, овие специјални изданија ќе бидат достапни за купување оваа есен.

НАЈНОВИ