Mugen Honda Civic Type R

Mugen најави пакет за модификација на Honda Civic Type R на тјунерите на Tokyo Auto Salon на почетокот на годината, а сега е потврдено дека неговата продажба ќе започне наскоро…

Барем што се однесува до Јапонија. Во соопштението се вели дека автомобилот „ја отелотворува страста за Civic Type R користејќи го мотоспортот знаење и технологија на Mugen“.

Автомобилот во овој пакет добива поагресивен преден спојлер, дотерани браници, ревидирани странични здолништа, нови задни разделници, како и повпечатлив заден спојлер (вториот по цена од 1.980 долари).

Палетата ќе вклучува и нови амортизери, 19-инчни BBS тркала, модифициран систем за сопирање, специјални LED задни светла и издувен систем кој има една издувна цевка.

Конечно, рафинираниот ентериер вклучува нов волан Mugen, спортски седишта Recaro, алкантара и елементи од јаглеродни влакна.

 

НАЈНОВИ