Парфем на Nissan што „мириса на гуми“

Nissan има нов парфем кој мириса на гуми (пневматици), но и на цветови од цреша, бидејќи Јапонија е позната во светот по цветовите на црешите кои цветаат на пролет…

Навистина, ова е исклучително чудна комбинација, но парфемот навистина постои и се вика Smell My Dust.

Од Nissan се уште нема информации како да се купи парфемот, но најавата се поклопува со трката во Formulа Е во Шангај.

Ова ќе биде првпат серијата електрични автомобили да пристигне во Шангај, а Nissan се надева дека ќе привлече дополнително внимание благодарение на својот нов парфем.

Очигледно, чудните парфеми и колони се популарни кај помладите генерации.

Nissan соработуваше со лабораторија за парфеми во Шангај за да го направи овој необичен парфем реалност.

Неговиот состав засега е непознат, но колегите од познатиот специјализиран магазин Top Gear пишува дека при неговото создавање биле користени парчиња прашина од гумите.

Nissan беше доста добар во Formula Е оваа 2024 година, постигнувајќи шест подиуми и една победа, а моментално го држи третото место во генералниот пласман.

Повеќе детали за Golf GTI Clubsport ќе следат наскоро на Нирбургринг (Nirgburgring) за време на 24-часовната трка.

 

НАЈНОВИ