Се продава правен за jaвни патишта Aston Martin V8 Vantage AMR Pro

На продажба е понуден примерок од моделот Aston Martin V8 Vantage AMR Pro кој е во исклучителна состојба…

Уникатниот автомобил поминал помалку од 200 километри во седумте години од своето постоење.

Тој е придвижуван од 4,7-литарскиот V8 мотор на AMR, кој развива моќност од  507 КС и 640 Nm максимален вртежен момент и создава брутален звук.

Тоа е најмоќниот V8 Vantage, кој од 0 до 100 km/h забрзува за околу 4 секунди.

Овој автомобил е достапен во продажба по цена од 625.000 британски фунти или околу 730.400 евра.

НАЈНОВИ